יום שבת, 29 ביוני 2013

מחלף גדרה בהתהוות- עידכונים

כבר כתבתי על מחלף גדרה הרוקם עור וגידים בימים אלו ממש. כל פעם שאני חוזר מהצבא או נוסע חזרה אני רואה עוד שינוי בצומת, עוד כביש נסלל  עוד גשר נבנה, עוד נתיב מוסף. כולי תקווה שהמחלף יבנה בזמן שקבעו שהוא יבנה. בנתיים כל הכבישים כמעט ונסללו רק נשאר  הגשר, כל זאת אני אומר ממבט חטוף על המחלף. כעת אני רוצה לעבור על כל חלק וחלק מהחלקים במחלף. לא נגעתי במחלפון חפץ חיים ובמחלף בית רבן, משום שבסביבתם יש הכנות מקדימות לבנייתם. 

מפה של צומת גדרה כרגע, התמונה מWAZE + עריכה שלי 

הכיכר- פתוחה לתנועה חלקית 

הכיכר היא יציאה בדרך מבני עי"ש, בהמשך היציאה תהיה לכיון דרום, הכוונה למחלפון חפץ חיים, כעת היציאה היא מהכביש הרגיל. הכביש לעבר המחלפון טרם נפתח לתנועה. אם פונים שמאלה בכיכר, הכוונה מערבה מגיעים לבית הספר החקלאי כנות, חלק זה פתוח לתנועה. 

כניסה ויציאה חדשה לבני עי"ש- סגור לתנועה 


נסלל כביש חדש העובר ליד מגדלי המים בבני עי"ש, נבנה קיר אקוסטי שמקושט יפה, בנתיים עוד סגור לתנועה ויפתח רק בשלב בו מחלפון חפץ חיים ומחלף גדרה עצמו יבנו. 

 מעקף לבית הספר החקלאי כנות - פתוח לתנועה


הכניסה לבית הספר החקלאי כנות הועברה מכביש 41 לכיכר החדשה שנבנתה בדרך לבני עי"ש והיא מהווה כניסה חדשה שהיא חלק קבע בתוכנית של מחלף גדרה. הכביש שנסלל שם נפתח לתנועה וזו היא הדרך היחידה להכנס לכנות. 

הגשר (לב המחלף)- סגור לתנועה

הגשר נבנה על כביש 40 ומתחתיו יעבור כביש 7, כעת נמצא בשלבי בנייה מתקדמים. כל מחלף גדרה יסוב סביב הגשר הזה, ממנו ירדו גשרונים שיתחברו לכביש 7 ויאפשרו זרימת תנועה חלקה בין כביש 40 ל- 7. תנועת המשאיות מנמל אשדוד לעבר כביש 6 תתבצע בצורה חלקה, בלי שתי צמתי הטי המרומזרות שיוצרים עומסים כבדים על הצומת. 

מעקף כביש 40 - פתוח לתנועה


התנועה בכביש 40 הוסטה לכביש שהכינו אותו כחלק זמני מהמחלף, כדי לאפשר עבודה על המחלף עצמו . ככל הנראה אחרי הפתיחה של המחלף חלק מהכביש ישמש כפנייה לבני עי"ש מכביש 7 המחודש.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה