יום שישי, 28 ביוני 2013

אמלחיית גרניט- מה יצא מזה?

לבסוף אחרי שני פוסטים של "לוגיסטיקה" אני רוצה לעסוק בתכלס, במילים אחרות, מה יצא מזה?, מה הן היכולות של האמלחייה החדשה של סוללה גרניט? ראשית כל אני חייב להגיד שלפני כן לא ידעתי לתפור כלל במכונת תפירה, לא הייתי בכיוון בכלל,הייתי מתפעל מהשיפצ'ורים ושואל "איך עשו את זה?". המפגש שלי עם מכונת התפירה והניסיון שצברתי מאז שהתחלתי לעבוד איתה התעשר מאוד.  היום אני יודע לתפור ברמה יותר מסבירה, פעם התקשתי לתפור פאץ', היום זה קלי קלות בשבילי. כיום אני יודע לתפעל את המכונה כדי שאני אוכל לעבוד ברמה טובה. אני יכול לתפור רצועות מאפס, לקשט  רצועות קיימות, לתפור חובקים, כיסויי דיסקית, כיסויי מחסניות ועוד שלל של  תוצרי אמל"חיה. למרות שלא תמיד יש מספיק חומרי גלם אבל אני בכל זאת מנסה לעמוד בהזמנות של כולם, בין אם הם קצינים, מפקדים או סתם חיילים בסוללה. בנוסף לכך ביכולתי לבצע תיקונים שונים בווסט.
רצועות אמל"חיה אופייניות 
העובדה שקיימת אמלחייה בסוללה צעירה היא מאוד חיונית, לפי דעתי. חיילים שזה עתה מגיעים לסוללה יכולים לראות באור יותר חיובי את הסוללה שהם זה עתה הגיעו אליה, לקבל יותר מהשירות שלהם. למרות שהאמלחיה היא אלתור אחד גדול, כולם ששים לבקש שיפצורים לנשק, רצועות, פאוצ'ים וכל מיני תוצרי אמלחיה מינהם. אני מאוד שמח לרמה שהגעתי אליה, לא חשבתי לפני חצי שנה שהאמל"חיה תוכל לייצר מגוון כזה של שיפצורים. למרות זאת, אני לא מרוצה מכך שאני "מחזיק" הזמנות זמן רב מידי, ולא מכין אותן באופן מיידי. חיילים בסוללה ואפילו מסוללות אחרות מבקשים שיפצורים מהאמל"חיה, איפלו כמה קצינים מהגדוד ביקשו רצועות. חלק מחיילי הסוללה "משווקים" את שירותי האמל"חיה ומבאים "הזמנות" מרחבי הגדוד והחטיבה.     
חובקים לנשק, הוכנו כשי למסע השלמות למחזור אוג 12 
עם הזמן אני מקווה להמשיך ללמוד לתפור ברמה יותר טובה, להגיע למצב בו אני תופר ווסטים. למרות שבחיל התותחנים הווסט חשוב בעיקר בתקופות של הקו חי"ר והן לא רבות כל כך. בכל דבר הנתפר באמלחייה ניתן להשתפר, לבחון דרכים חדשות ולשפר את הקיימות. בשביל זה צריך הרבה זמן סבלנות ורצון ללמוד איך לתפור את השפצורים השונים. לפעמים ניסוי ותעייה עוזרים להבין איך וכמה חומר צריך כדי לתפור דבר מסויים. לפעמים מסתכלים ברישומי האמלחיסט הראשון בסוללה שהשאיר פתק ובו מידות לכל מיני שיפצ'ורים ומתאימים את המידות לפי זה. 

רצועה שהסרספ צילם והעלה לאינסטגרם
רצועה שצילם חבר מהסוללה 

2 comments:

  1. שלום רציתי ליצור איתך קשר בהקשר של תפירת רצועות אשמח אם תחזור אלי לטל 9525621989 כפיר

    השבמחק
  2. I have been browsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before. hotmail sign in email

    השבמחק