יום שישי, 28 בספטמבר 2012

טיולי אופניים 2

פעם בשנה מגיע יום שבו אפשר לנסוע באופניים חופשי, בכל כביש, שביל ועיר. בכל יום אחר אתה מפחד לצאת לכביש, לנסוע בצידי הכביש שחולפים בו אלפי מכוניות, משאיות ושאר כלי הרכב המאיימים עלינו כרוכבי אופניים. ביום זה רמת זיהום האוויר יורדת באופן משמעותי, והטלוויזיה לרוב משדרת שקופית "גמר חתימה טובה" הלא הוא היום הזה הוא יום כיפור. 
בחוף הקשתות, מימין שקד, אני, איליה וניק
כדי להמשיך את המסורת מפעם קודמת נסענו בערב לאשדוד. בשעה שש לערך, בהרכב של ארבעה חברה יצאנו לכיוון אשדוד, כשבהתחלה נסענו לגדרה כדי לאסוף את החברים של אח שלי. כרגיל עברנו בביצרון, גן יבנה והגענו לאשדוד כשבכל  עיירה בה עברנו היו רחובות וכיכרות מפוצצות ברוכבי אופנים קטנטנים שמסכנים את נסיעתנו, וסתם הולכי רגל. היעד כמו בפעם הקודמת הוא הים כמובן. המשכנו בנסיעה "אתגרית" על שפת הים וחתכנו משם לאורך נחל לכיש, כאשר חזרנו לעיר והמשכנו להסתובב טיפה באשדוד לפני שהמשכנו בנסיעתנו חזרה. כרגיל רחובות אשדוד מפוצצים באנשים שצועדים בכבישים שהתרוקנו. זה הסתכם בכ- 40 ק"מ. 
אני ואח של בנס ציונה
ביום למחרת, בלי תקלות או פנצ'רים, וכמסורת שנייה נסנו לעבר נס ציונה והמשכנו עוד טיפה לראשון לציון. יצאנו בסביבות עשר בבוקר הפעם יצאנו רק אני ואח שלי, כל השאר לא רצו או שסתם ישנו. יצאנו והתחלנו להתקדם לעבר גדרה וכך המשכנו עד לרחובות, חצינו את רחובות לאורכה ברחוב הרצל, עד שהגענו לנס ציונה. שם עצרנו לרגע כדי ל"תדלק" באוכל ומים. יש לציין שהרגליים כבר כואבות ועוד כמה מקומות, אך ממשיכים כי יש רק יום אחד כזה בשנה- צריך לנצל את המיטב. המשכנו ישר בוויצמן עד שהגענו לראשון לציון, חייב לציין עיר יפה מאוד באווירה של כיפור גם שקטה מאוד. "עיר עם לב של מושבה" הסלוגן של העיר. עשינו סיבוב בעיר והתחלנו בדרך חזרה. עברנו חזרה בנס ציונה והמשכנו לרחובות החדשה ודרכה לגבעת ברנר, קיבוץ. בדרך חזרה ביקרנו בתחנת החלפת הסוללה של בטר פלייס בקריית עקרון וגבעת מרר, להשקיף על הנוף. זה הסתכם בכ- 50 ק"מ.
אני ודני בקרית מלאכי
לקינוח, נסענו בערב לקרית מלאכי במסלול מעגלי נחמד. הפעם אני ודני, יצאנו לקראת ארבע בצהריים. נסענו דרומה בכביש 40 כשאנחנו עוברים בדרך את צומת מסמיה ומושבים שבסביבה. הגענו עד צומת קסטינה, צומת הפנייה לקרית מלאכי, נכנסנו לעיר ועברנו בכמה מרחובותיה, וואלה נראה כמו עיר. גם שם כמו בכל עיר אחרת שבה ביקרתי, זאטוטים מתרוצצים בכביש ונהנים מכל רגע על הכביש הריק ממכונות המתכת שנוסעות עליו בכל יום אחר. המשכנו דרך המושבים עזריקם שם פגשנו בתותח עם כתובית ברוסית ושתולים והגענו לגן יבנה בה עברתי בפעם השנייה כבר וחזרנו לבני עי"ש, כך עשינו סיבוב של כ- 30 ק"מ. את האמת פחדתי שלא אעמוד בזה אבל התבדיתי. 
על רקע הגפנים 
בשתי נסיעות אלו נסעתי כ- 120 ק"מ, מסתבר שאפשר לנסוע די רחוק באופניים, רק שזה לוקח זמן. אבל, זה דבר די מהנה בהתחשב שזה יציאה מהשגרה הצבאית. אני מאוד שמח שיצא לי לבלות את יום הכיפור הזה בבית על אופנים. 
מפת טיולי האופניים
ירוק- אשדוד כ- 40 ק"מ הלוך חזור
אדום- ראשון לציון כ- 50 ק"מ הלוך חזור
צהוב- קרית מלאכי כ- 30 ק"מ סיבוב

2 comments: