יום שבת, 18 בדצמבר 2010

כדור נוצה- בדמינטון

בדמינטון, משחק השייך לקבוצת המשחקים המשוחקים בעזרת מחבט וכדור, בניגוד לטניס או פינג פונג בבדמינטון הכדור לא עגול אלא מורכב מבסיס ונוצות. במשחק משתתפים שני יחידים או שני זוגות, מטרתם לגרום לנוצית לנחות ברצפה שמעבר לרשת, במגרשו של היריב, או לגרום לו לא להצליח בהחזרת הנוצית. המשחק נערך במגרש בגודל של 13.40X5.20 מטר עם רשת באמצע המגרש בגובה 1.55 מטר. בנוסף לכל זה, בדמינטון הוא ענף ספורט אולימפי ותחרויות בענף זה נערכות בישראל ובעולם כולו. 
דני גוסב באחד מהאימונים בהפועל בני עי"ש בבדמינטון
קצת היסטוריה, למשחק יש אזכורים רבים בהיסטוריה הרחוקה, בסין, יוון הקדומה ומצרים העתיקה, אך מקורו המודרני הוא דווקא מהודו, שם המשחק נקרא פונה.  בזמנו הוצבו חיילים בריטים בהודו, הם אלו שהביאו לאנגליה את המשחק בשנות השישים של המאה ה-19 לערך. מקור שם המשחק נובע מהעובדה הפשוטה שהמשחק הרישמי הראשון התקיים בטירה בשם בדמינטון בשנת 1870. חוקי המשחק כפי שמכירים כיום נקבעו באנגליה במאה ה-19, אז גם הוקמה התאחדות הראשונה לבדמינטון.  

כדור נוצה ומחבט 
אני אוהב לשחק במשחק זה בשעות הפנאי שלי לרוב עם בן דודי, דני גוסב. דני משחק בדמינטון  בקבוצת הפועל בני עי"ש בבדמינטון באולם הספורט של בית ספר אופק בבני עי"ש ולעיתים גם בקבוצת מכבי חצור בבדמינטון, שם גם נמצאת הנהלת האיגוד הישראלי לבדמינטון. היכרותו עם בדמינטון התחילה לפני כשנה בערך ומאז כבר הספיק להשתתף בכמה תחרויות, תחרות מתחילים, תחרות ליגה וגולת הכותרת אליפות ישראל בבדמינטון. דני מספר ומסביר שיש הבדל בין שני הקבוצות בהם הוא מתאמן, בבני עי"ש יש דגש על משחקיות והכוונה שמשחקים בלי הרף ומשפרים את מיומנות המשחק עם שימת דגש על הערותיו של המאמן ובחצור מתאמנים שעתיים נטו בלי משחקים אך עם תרגילים שישפרו את תפקודו במשחק. דני טוען שבדמינטון הוא הספורט שהוא הכי אוהב משום שהוא דורש הרבה עבודה ולכן זה רוצה לגרום לו להצטיין בזה. בנושא העתיד הוא מספר לי  שהוא רוצה להצטיין בתחום ולהתאמן תמיד תמיד. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה