יום שבת, 27 בינואר 2018

חבית ירק

לפני כשנה מצאתי חבית והחלטתי להכין ממנה חבית ירק או בשמה השני והיותר ידוע לכל, חביתותים. על כך כבר כתבתי בפוסט קודם. בהתחלה לא היה ברור כל כך אם זה יהיה באמת שימושי, במהלך השנה האחרונה התברר שזה היה רעיון טוב והיה הרבה שימוש בחבית, באופן כללי היו כשתי עונות גידול- חורף וקיץ ועכשיו אני בעונה השלישית, עוד חורף.
הפינה עכשיו
בחבית לרוב הכי כדאי לגדל עלים שונים, כמו מיזונה, סלק עלים, שמיר, רוקט ועוד. אני גם משלב שתילי פרחים בחבית וליד במשטח כדי לקשט את הפינה ולהוסיף עוד פן. בחורף- ציפורני חתול ובקיץ- ציניה. בנוסף לכך גם פרחי בר שונים כפי שכבר כתבתי בעבר. ואפשר גם לשלב מטפסים כך למשל בקיץ גידלתי בחבית גם לוביה שזהו מטפס שגדל לגובה ומתפשט, לכן היה צריך לבנות לו איזה שהיא הדלייה בשביל שיוכל לגדול ולהתפתח. בהמשך הוא גדל וכיסה חצי מהחבית והיה יבול לאורך כל הקיץ. 
שילוב של עלים שונים, שמיר, סלק ומיזונה


החבית בקיץ 
 החבית זה דרך די פשוטה ויעילה שבה אפשר לגדל כמות גדולה של צמחים בשטח  יחסית קטן ולולא השימוש בחבית שכזו לא היו יכולים להיכנס כל כך הרבה צמחים ביחידת שטח כזו. בנוסף זה שימוש חוזר בחומרים שהיו הולכים פשוט לפסולת. בנוסף לכך ניתן לשמש את החבית במקומות בהם אין שטח אדמה פנוי למשל במרפסת. החבית ממוקמת ליד המעונות בפקולטה לחקלאות בשביל גישה די מרכזי. החבית מושקת כל יום ובהתאם לצורך באופן ידני. 
בחורף- ציפורני חתול- קלנדולה 
בקיץ- ציניה בחבית
תות- בחביתותים 

בתוך החלק העליון של החבית שולבו גם צמחים, נבחר לשים שם תותים ועכשיו החבית באמת יכולה להיקרא חביתותים. בכל התחיל משתי שתילים קטנים של תות ואחרי שהם גדלו עוד בקית והוציאו שלוחות כל החלק כוסה בתותים. וזו תמונה של תות משנה שעברה. אני מציע לכולם להתנסות ולגדל צמחים זה כיף ולא מסובך כל כך. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה