יום ראשון, 3 בנובמבר 2013

ראש הנקרה

ראש הנקרה הינו מקום מעניין במיוחד,ונשאלת השאלה האם זה אתר תיירות או בעצם קיבוץ או בכלל בסיס צבאי? התשובה היא הכל ביחד! אני בתור חייל ביקרתי בבסיס הצבאי ובאתר התיירות בו ממוקם לעיתים שומר כחלק ממערך האבטחה שם. הבסיס נמצא על גבול ישראל- לבנון ובו ממוקם גם מעבר הגבול היחיד בין שתי המדינות.  הבסיס צופה לעבר הים, וכן לכיוון לבנון. 
הרכבל, מבט מלמעלה
ממש סמוך לש.ג ממוקם אתר התיירות הכולל רכבל, מסעדה וגולת הכותרת שסביבה נבנה כל אתר התיירות- הנקרות- כל זה בנוסף לנוף המהמם של הים התיכון.  הנקרות הן תופעת טבע הנוצרת כאשר הים פוגש בסלע הגיר, בתהליך גאולוגי של אלפי שנים, נוצרו סדקים אשר התרחבו כתוצאה מחלחול מים דרכם אשר המסו אותם ויצרו מחילות ומערות ימיות שהלכו והתרחבו במהלך השנים בזכות עוצמת הגלים שמכים בסלע. דרך אגב זהו המקום היחיד בו ההר פוגש בים התיכון בישראל. אורך המסלול בנקרות הוא כ - 200 מטר במערה שנחצבה ע"י חברת מקורות ב 1968, המסלול מעגלי וכולל שלל מערות ימיות.  
הנקרה הגדולה, מבקרים בקיאקים
הרכבל המוביל לאתר הנקרות הוא הקצר בעולם, זהו אתר הגישה העיקרי אך לא היחיד, ניתן גם להיכנס אל האתר דרך מנהרת הרכבת המנדטורית מכיוון דרום. התחנה הגבוהה של הרכבל נמצאת בגובה של 70 מטר מעל פני הים בזווית של 60 מעלות אל אתר הנקרות. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה