יום שבת, 16 במאי 2015

גינה לי חביבה עדכון שני

מזה השנה האחרונה אני עוסק בתחום הגינון. ומאז שהשתחררתי אני מטפח את הגינה מבחינת גינון. טיפחתי לי גינה קטנה שבה גדלים פרחי נוי ותבלינים בנוסף לכך גם קומפוסטר. כבר כתבתי על כך ביוני שנה שעברה. מאז זרמו הרבה מים בעציצים שבגינה ומאז גם התחלפו הרבה צמחים ונוספו חדשים. דבר מאוד חשוב שהבנתי בשנה הזו היא שיש צמחים רב שנתיים ויש צמחים רב שנתיים הפורחים רק בעונה אחת ולאחר מכן נובלים כתוצאה מכך שהם לא יכולים לשרוד את העונה החמה או הקרה. כך למשל בזיליקום לא סובל קור והרקפת לא סובלת חום. המזל עם הרקפת שיש לה פקעת גדולה  שאפשר להוציא בסיום הפריחה ולשתול שנה לאחר מכן. 
האדנית החדשה שנוספה - אמריליס (היפאסטרום) באמצע עם ירקה ומצדדיהם שרך 
הסלסלה התלויה בה גרניום זוחל ופטוניה
כלנית פורחת 
החלק שנוסף הוא אדנית גדולה עם שרכים וירקה מגוונת וירוקה, ולידם אמרילס או בשמו השני היפאסטרום שמצאתי בצל שלו לפני כשנה וטמנתי אותו באדמה וכעת הוא פורח במלוא הדרו. השנה שתלתי צמחים חדשים באדנית התלויה לאחר ששנה שעברה היו בה פטוניות ולאחר מכן רגלת או בשמה התרבותי פורטולקה אשר לא נראו טוב לאחר עונה אחת. השנה שתלתי מיקס של פיטוניה וגרניום זוחל אשר אני מקווה שישרוד כמה עונות. הכיף הכי גדול שאפשר לקבל מהגינה היא כאשר לא מצפים לו כמו למשל היקינתון שפרח לו פתאום וגם ההיפאסטרום.

יקינתון פורח בסוף החורף
מראה כללי של הגינה 
כמו כן אני גם מנסה ליצור קומפוסט בעצמי מגזם ושאריות מטבח וכרגע נראה שזה הולך לא רע, וגם מנסה להרבות צמחים מייחורים וזרעים, חלקם מצליחם יותר טוב וחלקם לא. לדוגמא סיגלית אוסטרלית ואפטניה לבובה מספיק לקחת ענף או חלק משלוחה ויש לך צמח חדש. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה