יום שישי, 15 במרץ 2013

מתחילים שוב: אמלחיית גרניט

עד שהאמל"חיה עלתה על הגל הנכון, המכונה תוקנה, היה חדר, קניתי ציוד. דילגנו למוצב חדש, והמצב השתנה אין חדר ואין חשמל במקום בו מיקמו אותה, אבל יש הרבה רצון להפעיל את האמל"חיה לטובת חיילי הסוללה ויש גם ציוד כדי לתפקד אבל באיטיות ששוחקת אותי. הכוונה היא לתפירה ידנית עם המכונה, איטי ושוחק כפי שאמרתי כבר. למרות זאת כל שנייה שאני יכול אני הולך לאמל"חיה שארגנתי במועדון של הסוללה שממוקם במכולה שמדלגת ביחד עם הסוללה לכל מקום.  
האמל"חיה שהתמקמה במכולת המועדון 
המועדון ריק מתוכן ולרוב לא משמש את הסוללה, וכעת מחכים לחיבור המכולה לחשמל, שיכול שלא יקרה בקרוב- לכו תבינו צבא. כדי שבשלב מאוחר יותר יוכלו לארגן מועדון חילקנו את המכולה בעזרת רשת עלים. בינתיים המפקדים מבטיחים שהחיבור של החשמל יהיה מתישהו. אני בנתיים מחכה ותופר ידנית במכונה ומנסה ללמוד עוד על תחום התפירה. מעבר לזה אני מנסה למתג את האמלח"יה בתור "אמלחית גרניט" של סמל לבן על רקע חום. כך גם כל הציוד ששיך לאמל"חיה, ארונית, פק"ל, פח זבל ועוד שלטים של הסמל. 
ארונית עם השבלונה "אמלחית גרניט"
בניגוד למה שחשבתי, בזמן שחזרתי לבסיס התבצע השלב הראשון בדרך לחיבור המועדון לחשמל- קרבו אותו למקור חשמל, אך כמו בצה"ל החליטו שהוא לא יחובר לחשמל בשל מגבלות כאלו ואחרות שקיימות במוצב. למרות שהחיבור לחשמל לא נראה באופק, המסו"ל שחר הביא לטובת האמלחיה, ארגז מלא כל טוב, בו קליפסים, רצועות, קורדורה, סקוצ'ים והרבה חוטים כדי לתפור עוד ים של שיפצורים לטובת הסוללה. עכשיו צריך לעלות הילוך ולהתחיל לעבוד במרץ, גם למרות שאין חשמל. 
חלק מהעבודות באמל"חיה 

2 comments:

  1. שלום דניס זה זיו האמלחיסט של גרניט כיום שש שנים אחרי הארונית וגם הארגז שהכנת קיימים והאמלחייה של הסוללה הכי טובה בגדוד מקווה שזה העלה לך טיפה חיוך על הפנים ואומר תודה שהקמת את האמלחייה של הסוללה

    השבמחק
  2. תודה רבה, שמח שהאמלחיה עלתה על הגל הנכון ובאו אנשים טובים שהמשיכו את מה שהתחלתי. היה מאוד כיף לראות את כל מה שהאמלחייה הפכה להיות ! ישר כוח!

    השבמחק