יום ראשון, 22 באפריל 2012

יום/שעת כדור הארץ

יום/שעת כדור הארץ, אפשר לבלבל ואפשר להבין למה, אך שעת כדור הארץ היא בעצם יוזמה נפרדת ליום כדור הארץ. בישראל שתי ארועים אלו מתאחדים ליום אחד, ה-22 באפריל או יום כדור הארץ, אך בשאר העולם יוזמות אלה נפרדות זו מזו. המטרה העיקרית של שני ארועים אלו היא להעביר את המסר הברור והוא שצריך להפסיק להתעלם מהבעיה וכולנו יכולים לשנות את המצב בין אם ממשלות, חברות ענק, תעשיות אנרגיה, או האדם הפרטי.
כרזה לשעת כדור הארץ
מקורו של יום כדור הארץ ב-1970 כשהסנטור האמריקאי גילורד נלסון קרא ליום של מחאה ולמידה על הסביבה.  יותר מ-500 מיליון בני אדם מ-175 מדינות בעולם מציינים את יום כדור הארץ באלפי ארועים שונים, מסדנאות יצירה ועד אירועים המוניים הקוראים להגנת הסביבה. נשיא ארה"ב אובמה אמר "תלמידים, מורים, פעילים, נבחרי ציבור ואינספור אחרים איתגרו את האומה שלנו כדי להתעמת מול סוגיות סביבתיות בוערות ולצעוד במסר מאוחד: הצלחת דורות העתיד תלויה בפעולתנו היום." 
במקור מאתר Themarker.
 ואילו שעת כדור הארץ מקורה ב-2007 בסידני וציינו אותו בכיבוי אורות לשעה, בעצם דוגמה לפעילות אפשרית כדי להפחית את ההתחממות הגלובלית. שעת כדור הארץ זהו אירוע עולמי שבו מבקשים להגביר את המודעות להתחממות כדור הארץ או בשמו הנוסף שינוי האקלים ע"י פעילות הסברה והשיא כיבוי אורות כדי ליצור סוג של סולידאריות וכמובן לתרום לסביבה. כיבוי האורות מתבצע הן במרחב הפרטי והן בציבורי, ומשום כך שיתוף הפעולה של האזרחים הוא חיוני. 


השנה ניסיתי לעזור לטבע בדרך שלי. למרות שאני בצבא החלטתי לתרום לגרינפיס, אני תורם 25 ש"ח בחודש, זאת כדי לעזור למאבקים סביבתיים שאני תומך בהם. צעד נוסף היה להצטרף לחברות בחברה להגנת הטבע כמנוי, אחרי שנמנעתי מכך. עקב מחסור הזמן החלטתי לתרום בעקיפין דרך התשלום לאגודות למען הסביבה. אני מקווה להתחיל לפעול גם בתחום ההתנדבותי והמעשי יותר בשנה הקרובה.


במקור פורסם ב-13 במאי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה