יום שבת, 10 בספטמבר 2011

בשטחי שבטה

השטח הוא מרכיב בלתי נפרד מהאימון המתקדם בתותחנים וההכשרה בצבא בכלל. אני כאחד שכרגע מעביר את רוב זמנו יותר בשטח מאשר בבסיס, רוצה לשתף אתכם בחוויות מהשטח. נתחיל בנוף המדברי הקסום או דווקא האיום ונורא למי ששונא אותו.אני דווקא נהנה מהנוף המדברי הזהוב כמה שאפשר. להעביר את הזמן בשטח, כל היום, יום יום, במזג אוויר חם עם עומסי חום מ3 עד 4 עם ציוד מלא, שכפ"ץ קסדה ונומקס עם הספקת מזון לזמן מה, זה לא הישרדות אבל זה מנות קרב יום יום או במילים אחרות טונה טונה טונה. הכיף הוא שאפשר להביא תרמוקן עם קרח ובתוכו משקאות כמו קולה או חטיף שישבור את רצף הטונה.
תומ"ת (M109) דוהר
מתאמנים
האימון הוא החלק העיקרי ואולי היחידי שלשמו יוצאים לשטח, מתאמנים כל היום, לירות פגזים ולפרוס בשטח. כל אימון ויעודו, באינטנסיביות משתנה, פעם יותר מתיש ופעם יותר לכיוון הישנוני. מתאמנים כדי להיות הכי טובים בעבודה שלנו, הפצצת האויב בארטילריה. הרמת פגזים ששוקלים בסביבות ה40 ק"ג כל פעם ולרוץ איתו עד לדלת התומ"ת, כך חוזר חלילה כל היום וכל הלילה. כל מיני תרגולות שיש לבצע בתומ"ת, לפעמים תרגולת אב"כ על במ"פ ומסיכה, הכוונה ללבוש מאוד חם בשביל המדבר, דבר הגורם להרבה זיעה.
שורפים טונה (חלק יגידו: "יש לזה טעם של עוף")
אוכל ושינה
כמו שהזכרתי לעיל, האוכל זה בעיקר טונה. אך במנות קרב יש גם שעועית, תירס, חלבה, לגונה ומלפפון חמוץ. ניתן להביא גם משהו משלנו, חטיפים, רטבים ועוד שלל של אוכל קנוי, יש שיביאו גם נוטלה, חמאת בוטנים והדמיון פתוח. המנה מלווה בכמה פרוסות לחם, ומים שעמדו בשמש. לפעמים הרס"פ "יוצא מדעתו" ומביא פריסה עם פירות, ירקות, לחמים ועוגות. ישנים מחוץ לתומ"ת כמה מטרים לצידו, בשקי שינה חמימים, ובלילה כרגיל קמים לשמור, לא הכי כיף אבל תמיד יש צד חיובי לדברים, כאן למשל כששומרים ממש מאוחר אפשר לראות את השמיים הדרומיים, הזורחים מאוחר מאוד, הכוללים את אוריון, עגלון, תאומים, שור ועוד כמה ובמדבר, בשטח רואים טוב את הכוכבים. נחזור לשינה, לפעמים פשוט מתעפצים בתומ"ת או בכל מקום בו עצרנו לרגע, כך ישנים בתרסו"ל (תרגיל סוללה).

"עקבות" נחש
צומח וחי
המדבר אולי נראה שומם אך מתחת לשטח יש חי ואפילו צומח. ישנים בשטח בשק שינה ולמחרת בבוקר מתעוררים, וסביבנו מתגלים שלל עקבות של בעלי חיים מהלילה, קטנים יותר קטנים פחות, בצורות שונות. אומרים תודה שלא פגשנו בהם בשק שינה ומתעניינים מאוד בעיקר לדעת מי הם. לפעמים רואים חיפושית גדולה שאחראית לחלק מהעקבות, אך השאר נשאר בגדר תעלומה לעת עתה בשבילנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה