יום שישי, 22 ביולי 2011

אני בתותחנים !

התגייסתי לצבא הגנה לישראל ב-22 במרץ 2011, לא עם המוטיבציה הגבוהה ביותר, אך מאז עברו כבר כמעט ארבעה חודשים והנה אני עומד אחרי המסע כומתה! הדרך אל היום הזה לא הייתה קלה, עברתי הרבה מטווחים, ריצות, מסעות, ימים בשטח, בכיתה, בשמירות ושבתות בבסיס. לפני הגיוס חששתי מאוד, לא רציתי קרבי, גם בשבועות הראשונים בטירונות הייתי מאוד מבואס, מדוכא ועצוב מעצם היותי בחיל קרבי. אך אט אט מתרגלים לחברי הסוללה, למפקדים ואפילו לשגרה בטירונות ומתחילים להנות. 
השבעת תותחנים מרץ 11
ביום הגיוס הגעתי לבקו"ם (כמו כל המתגייסים), הדבר היחיד שאני זוכר ממנו הוא אי היכולת לחנות את האוטו. אחרי שעברתי את שרשרת החיול וקיבלתי צ'ימידן ענק עלינו על אוטובוס לשבטה! (הבית של התותחנים). הימים הראשונים כונו טרום טירונות, אז למדנו דברים בסיסיים על הצבא כמו לקשור נעליים, ללכת בשלשות ולהסתדר במסדרים. לאחר הטרום טירונות שובצתי בגדוד נמר-405, ששיך למערך הארטילרי בחיל התותחנים (חת"ם), המפעיל תותחים מתנעיים- המערך העיקרי בחת"ם (כך שאם אתם מתכוונים להגיע לתותחנים תצפו לתומ"תים).
אני לאחר המסע 
קיבלנו נשקים וכאן בעצם התחילה ההכשרה של רובאי 03, מטווחים מטווחים ועוד פעם מטווחים. שבוע שלם בשטח, אוכלים מנות קרב, ישנים בשוכות ומפקדים מכניסים בנו רעל בלילות לבנים. מסעות קצרצרים המכינים למסעות הארוכים, דע שלוש מסדרי מימיה כמעט תמיד שווה מסע. בשבועות האחרונים בטירונות עוברים התמקצעות, אני נבחרתי לעבור קורס נהיגה בתו"מת המכונה נט"ר. שבוע הנט"ר היה אחד הטובים, אווירה הרבה יותר משוחררת, מדריכות שמעבירות את השיעורים והנהיגה בתומ"ת בשטח. אחרי שהוכשרתי כנהג תומ"ת, יצאנו ל"יום קרב" בשטח, בו בעצם תרגלנו את התרגולות השונות וירינו חמישה פגזים אמיתיים, ולי כמובן זו הייתה עוד הזדמנות לנהוג בתומ"ת.
סוללת גרניט מנמר מרץ 11 
לפני המסע ביקרנו בכותל, שם מפקד הבא"ח נשא נאום קצר והכריז על סוללה מצטיינת. מסע הכומתה עצמו יצא לדרך ב1 בלילה מפארק בגין אי שם בהרי ירושלים עד גבעת התחמושת בעיר עצמה. המסע בן 30 ק"מ נמשך לאורך כל הלילה, עד סביבות השעה 8, אז פתחנו אלונקות והגענו לגבעת התחמושת שם, אחרי שעה של התאוששות קיבלנו את כומתת הטורקיז בטקס חגיגי בנוכחות ההורים. הדבר שהדהים אותי הוא שהמפל"ג (מפקד פלגה) העניק לי את הכומתה שלו, דבר שגרר התרגשות מטורפת עד דמעות.  המפל"ג לאורך כל הטירונות דאג לי ולימד אותי, עודד אותי לתת את הכל, להשקיע ולהצליח.  
כומתת הטורקיז על הכתף (חלום שהתגשם!)
קצת מידע שיועיל למתגייסים בחודש אוגוסט הקרוב, שבטה ממוקמת כ 45 דקות מבאר שבע, הטירונים ישנים בחדרים עם מזגן, אוכלים באחד משלושת הפלחים בבא"ח (בסיס אימון חטיבתי), אוכל סביר.  היחידות אליהם תוכלו להגיע בתותחנים הם:  מורן- מיתר יחידה הזקוקה למיון, אותו עוברים ב"טרום טירונות", נמר(405), קרן(411) ורעם(334) השייכים לאגד 282 ורשף ודרקון השייכים לאגד 215.     

תגובה 1:

  1. כל הכבוד דניס תמשיך כך בכל הרעל אבל בזמנינו כשהיתגייסתי לחיל התותחנים לא היו חדרים עם מזגן והאוכל היה על הפנים :)
    אבל בכל זאת איךשהוא הצלחנו להיתגבר על הכל ולהצליח אני מאוד גאה בך!!
    מיכאל שיינקר אוגוסט 2000 גדוד נמר כבוד על!

    השבמחק